13 Aralık 2012 Perşembe

E.L.F ÜrünleriE.L.F (EyesLipsFace) Sevdiklerim ve Sevmediklerim.

Artık çoğumuzun bildiği gibi e.l.f ürünleri ülkemizde uygun fiyatı ve kalitesi ile gittikçe ün kazanmaya başladı. Bu firmanın ürünlerini nereden bulabilirim derseniz, neredeyse tüm ürünleri Gittigidiyor’da bulunabiliyor. Lafı fazla uzatmadan bir an önce açıklamalarıma başlayayım.

 Şimdiye kadar kullanıp çok sevdiğim ürünler; 

-          Elf Complexion Perfection
-          Elf Lip Liner & Blending Brush
-          Elf Beauty Book
-          Elf Small Smudge Brush.

Sevmediklerim ise;

-          Elf All Over Colour Stick
-          Elf Eyeliner & Shadow Stick
-          Elf Hypershine Gloss

Şimdi gelelim bu ürünleri neden sevip sevmediğime.


Elf Complexion Perfection – Aslında 4 farklı rengi ile bölgesel kapatıcı pudra olarak kullanılan bir ürün. Bu şekilde kullanıldığında bana göre bir işe yaramıyor. Benim ürünü kullanma yöntemim ise, tüm renkleri fırça yardımı ile karıştırıp yüzüme matlaştırıcı ve sabitleyici olarak kullanmak. Bu şekilde kullanıldığında daha iyi bir sonuca ulaşabiliyorum. Hatta ben kendi kullandığım Elf Complexion Perfection’ı bitirmek üzereyim ve üründen çok memnun kaldım.

Elf Beauty Book – Benim kullandığım palet Neutral Eye Edition kahverengi tonları. Neredeyse tüm renklerini beğendiğimi söyleyebilirim. En çok sevip kullandıklarımı yukardaki resimde size göstermeye çalıştım. Fiyatı ile kıyaslanırsa gayet başarılı buldum farlarını. Gözünüze far bazı olmadan sürdüğünüzde 1-2 saate kaybolabilir, fakat far bazı ile benim gözümde 5-6 saat kadar dayanıyor.


Elf Lipliner & Blending Brush – Bu ürünü kullanmaktan çok memnunum, rengi ve kalitesi beni çok etkiledi. Bu fiyata böyle bir ürün olmasını beklemiyordum. Tabi her, kalem ruj gibi dudağınızı kurutabilir, bu yüzden kalemi uygulamadan öncesinde veya sonrasında dudak balsamı sürdüğünüzde bu problemi çözmüş oluyorsunuz. 

Elf Small Smudge Brush – Elf firmasından şimdiye kadar aldığım ilk ve tek fırça. Bu fırçadan son derece memnun kaldım, hatta bu sayede diğer fırçalarını da merak etmedim değil! Görevini harika bir şekilde yerine getiren bir fırça. Küçük gözlerde, küçük bölgelerde, detaylı çalışmalarda çok rahat kullanılabilir.

Elf All Over Colour Stick – Bu ürün ilk elime geçtiğinde severek kullanıyordum. Kokusu rengi kendine hayran bırakmıştı, fakat son zamanlarda bozulan ambalajından dolayı ürünü kabından bile çıkaramıyorum…

Elf Hypershine Gloss – Aslında hangi marka olursa olsun, dudak parlatıcılarından hiçbir zaman hoşlanmadım. Bu ürünün fiyatı ve rengi gözüme hoş gelince denemek istedim. Ancak bu parlatıcıyı aldığım gibi kullanılmayan ürünler köşesine yerleştirdim bile. Kokusu gerçekten çok hoş ama dudağımda bıraktığı tat beni rahatsız ediyordu. Parlatıcılar benim ürünüm değil, bu sayede bunu bir kez daha anlamış oldum.

Elf Eyeliner & Shadow Stick – Kalemin renk tonları çok hoşuma gitti, fakat gözüme sürer sürmez kaşındırmaya başlayor. Bu tarz etki yapan ürünleri doğal olarak kullanamıyorum, bu yüzden de tavsiye etmiyorum.
Elf ürünleri hakkında şimdilik bu kadar. Umarım yazım bu ürünleri alıp almama konusunda sizlere yardımcı olmuştur! Yeni Elf ürünleri kullandığımda sizlerle yeni yorumlarımı mutlaka paylaşacağım!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder