19 Aralık 2012 Çarşamba

Yüz Aydınlatıcı PudraYüz Aydınlatıcı Pudra Nedir, Nasıl ve Nereye Uygulanır?

Her makyaj markasının aydınlatıcı pudraları olduğu gibi, farklı çeşitleri de mevcuttur. Kimisi kremsi kimisi pudra şeklindedir, bu çeşitlerin içinde tabi ki kendi cilt tipimize uygun olanını seçeriz. Cildiniz yağlı ise, kremsi aydınlatıcılar sürüldükten bir süre sonra aşağıya doğru akabilir (tabi ki her zaman böyle olacak diye bir kaide yok). Pudra şeklinde olanlar ise en çok tercih edilenlerden çünkü akma sorunu genellikle olmuyor. Bu tür yüz aydınlatıcı pudraların amacı ise cildimizin doğal parlaklığını göstermektir. 

Gelelim aydınlatıcı pudranın nasıl ve nereye uygulandığına:
Bu tür pudralar tüm yüzümüze değil, yüzümüzün sadece belirli bölgelerine sürülür. Bana göre yüz aydınlatıcı pudra makyajımızın bir hilesidir! Yüzünüze uygularken hem fırça hem kendi ellerinizi kullanabilirsiniz, tercih sizin. Resimde görsel olarak açıklandığı gibi, 


1.       Orta alın bölgemize
2.       Kaşlarımızın altına
3.       Burun kemiğimize
4.       Elmacık kemiğimize
5.       Dudağımızın üst kısmına
6.       Çenemizin orta kısmına

 

Neden özellikle bu bölgelere uygulanır, tüm yüze uygulanmaz? Çünkü tüm yüzümüze sürüldüğünde doğal olmayan bir yüz parlaklığına ulaşırız, fakat sadece yukarıda belirtilen bölgelere uygulandığında doğal ve olması gereken yüz parlaklığına sahip oluruz. Bunun nedeni ise, makyajsız halimizde alnımızın ve elmacık kemiklerimizin ışıkta nasıl parladığını bir düşünün. Bu nedenle yüz aydınlatıcı pudra makyajın son adımı olarak sadece gerekli bölgelere sürüp doğal cilt parlaklığını vermek isteriz. Ayrıca dudağımızın üst kısmına sürmenin hilesi ise görsel olarak dudağımızın daha büyük görünmesidir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder