29 Aralık 2012 Cumartesi

Yılbaşı Makyajı

Yılbaşı Gecesi İçin Pırlanta Makyaj

Yılbaşı için heyecanlı mısınız? Bana sorarsanız ben çok heyecanlıyım, bu sene ailecek dışarıda kutlama yapacağız. Ne giysem, ne sürsem, ne taksam derken YouTube'da bu makyaj videosuna rastladım . Bu pırlata gibi duran makyaja bayıldım, hemen ben nasıl yaparım, bu makyaja uygun malzemelerim varmı diye düşünürken böyle bir post hazırladım. Boş bir günümde oturup  elimde olan malzemelerle bu makyaja yakın bir makyaj nasıl yapılır diye denedim. Gerçekten aynısı gibi oldu fakat fotoğraf çekemedim tabi. Artık yılbaşında bu makyajı tekrar yaptığımda mutlaka çekip sizlerle paylaşacağım. Videoyu çeken kız yabancı bir dilde konuşsada, izlerken neler kullandığını ve makyajı nasıl yaptığını çok rahat anlayabildim bu yüzden videoyu çekinmeden  paylaştım.
Umarım sizler de beğenirsiniz.


Bu makyaj için neler kullandım;1.Artdeco - Far Bazı, far bazı olmadan makyajım uzun süre dayanmadığı için kullanma gereği duydum.

2. Flormar - Makyaj bazı, pigment farı sabitleştirmek için kremsi makyaj bazı kullandım.


3. Yves Rocher - Pigment Far.
4. Inglot - En sevdiğim kahve tonlarını kullandım.

5. Eva Mosaic - Göz Kalemi Kahve tonlarında.
6. Essence - Gel Eyeliner.
7. Cecile - Göz Kalemi Beyaz
8. Essence - Mascara, üst kirpikler için. (şu an için en favori mascaram diyebilirim, kirpiklerimi fazlası ile dolgunlaştırıyor)

9. Estee Lauder - Mascara, alt kirpikler için, Küçük fırçası ile alt kirpiklere hem rahatlıkla ulaşabiliyorum hemde kirpiklerimi çok güzel uzatıyor.
10. Essence - Ruj, 58 Dazzling Beige tonunu kullanmaya tercih ettim, tüm dikkatler gözde olduğu için dudaklar daha sade olmalı bence.


Kullandığım Fırçalar;

1. Elf - Small Smudge Brush, kahve rengi göz kalemimi yamak için.
2. Ecotools - Pigmenti sıvı makyaj bazı ile uygulamak için kullandım.
3. Inglot - 6SS Blending Brush, farlarımı karıştırmak için kullandım.
4. Ecotools - Eyeliner kalemini kullandım.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder