10 Ocak 2013 Perşembe

Sephora Fondoten SüngeriBugün size başıma gelen ilginç bir olayı anlatmak istiyorum. Daha önce devamlı bloglarda, internette, youtube da sözü geçen bu özel fondöten süngerini hep merak etmişimdir. Merakımı gidermek için Watsons'tan bu tarz bir süngeri almak istedim.  Açıkçası aldığım sünger hiç hoşuma gitmemişti. Fondoteni fazla emiyor, fondoteni anlatıldığı gibi yüzüme güzel sürmüyor ve yapısı biraz sert geldi ki hep yumuşacık olması ile ünlenmiş. Bugünkü Sephora alışverişimde gözüm bu süngere çarptı.

Fiyatına bakınca 10.50Tl olan bu süngeri alamadan edemicem diye düşünüp kasaya gittiğimde kasiyer bayan işlemi gerçekleştirirken bu süngerin fiyatının 26.95TL olduğunu söyledi. Fiyatı duyunca etikette fiyatın normalde 10.50TL olduğunu söyledim hatta eşim de yanımdaydı ve o da şahit. Bayan hayır deyip esas fiyatı 26.95TL olduğunu belirtmeye devam etti.

Biz fişimizi alıp acaba bizmi yanlış gördük diyerek tekrar standa döndüğümüzde bu fondöten süngerlerini 10.50TL yazılan kutucuğa sıkıştırılmış şekilde aldığımız gibi bulduk. Eşim haksızlığa dayanamayan bir insan ve ne olursa olsun herzaman hakkını bulma taraftarı. Bu kutucuğu kaptığı gibi kasaya götürdü ve kasiyer bayana gösterdi, yanındaki kasiyerlere de durumu anlattıktan sonra bize esas fiyatın 26.95TL olduğunu söylediler ve orada küçük bir karışıklık olmuş dediler. Tabi bu bizim yapmış olduğumuz bir hata olmadığı için fazla laf etmeden bizi haklı kabul edip yapılan fazla ödemeyi iade ettiler. Aslında süngeri 26.95 TL olsada alırdım ancak bu tür işlemler bazen gizlice yapılıp müşterinin dikkatsizliğinden faydalanılabiliyor. Bir tüketici olarak kendi haklarımızı korumak bizim elimizde, sizinde başınıza gelen bunun gibi olaylar varsa paylaşmanızı beklerim. Bu süngeri daha bugün aldığım için henüz deneme fırsatım olmadı, deneyip yorum yapabilir hale geldiğimde sizlerle mutlaka paylaşacağım.

Sevgiler...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder