26 Mart 2013 Salı

Göz Farları, Nasıl Doğru Seçeriz?Eski bir kurala göre, göz renginiz ne ise o tonlarda far uygulamanız doğru bulunuyordu, ancak bu kural artık değişti. Göz renginize ters bir renk uyguladığınızda gözünüzün rengi daha belirgin hale geliyor.Örneğin;

- Mavi göze kahve ve sarı tonları uygulanırken,
- Yeşil göze pembe ve mor tonları,
- Kahverengi göze yeşil ve pembe tonları uygulandığında gözlerinizi daha çekici hale getirip doğru tekniği uygulamış olacaksınız.

Gözünüzün rengine uyacak üç farklı tonla çarpıcı ve dumanlı bir teknik uygulayacaksanız, koyu renk gözünüzün dış kısmında açık far rengi ise gözünüzün iç kısmında kalmasına özen gösterin. Bu basit kurallara uyduğunuz taktirde gözünüzdeki değişikliği anında farkedeceksinizdir.

Sevgilerimle...4 yorum:

 1. ben yeşil gözlüyüm ama bana pembe mor hiç olmuyor kahve tonlar oluyor daha çok.hoş bu kişiden kişiye ve zevke göre de değişiyor. benide takip edersen sevinirim çok yeniyim http://melekceyasam.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 2. Takipteyim, bence bu kişinin kendisine yakıştırmakla da alakalı. Bende yeşil gözlüyüm ve daha önce mor far asla kullanmazdım az önce ağladım gibi duruyordu. Fakat doğru tonlar ve birkaç renk birden kullanınca farkını hemen anladım. Bence sende tonlarla oynamayı dene! :)

  YanıtlaSil
 3. ben kahverengi gözlüyüm ama far sürecek göz kapağım yok gibi bir şey, doğuştan sağ kaşımda şişlik olduğu için göz kapaklarım farklı şekilde kıvrılıyor haliyle gözlerim farklı gözüküyor. bazen kalemle dengeleyebiliyorum ama çoğu zaman beceremiyorum. farla daha da belli oluyor. far kullanamıyorum valla çok içime oturuyor yahu :( ne yapsam ki ben, tavsiyeniz var mı?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sizin durumunuz zor tabi, farklı görünen gözlere uygulamalar başka türlü oluyor. Benim size tavsiyem eğer göz farı kullanmaktan hoşlanıyorsanız daha çok mat renkleri tercih edin, çünkü parlak renkler daha çok dikkat çekiyor böylece kusurlarınızı örtmenize yardımcı olmayacaktır. Makyajda gözlerinizi sade tutup dikkati dudaklarınızın üstüne çekmeye çalışın mesela. :)

   Sil