28 Ağustos 2013 Çarşamba

NYC Color Instınct Far Paleti / Göz Makyajı.

Kısa bir süre önce yaptığım bir Watsons alışverişimde bu far paletini de renklerinden dolayı almak istedim. Belki eski yazılarımdan hatırlayanınız olursa mor tonlarda makyaj yapmayı çok seviyorum. Daha önceki mor tonlarında yaptığım makyajıma da buradan bakabilirsiniz. Bu paletin fiyatını da görünce almadan geçemedim. Yanılmıyorsam fiyatı da 9TL civarındaydı.

Bu markanın diğer farlarını bilmiyorum ama bu paleti ilk denediğim farlarından oldu ve kendine hayran bıraktı. İlk olarak şu pigmentlerine bakın... Uygun fiyatlı markalarda böylesine güzel far bulmak bence çok zor. Tüm renkleri tek dokunuşumla sürdüm ve sonuç ortada.Kalıcılığı tabi ki bende her zaman olduğu gibi far bazı olmadan sıfır. Baz ile oldukça uzun süre ben makyajımı silene kadar mükemmel bir şekilde kalıyor. Gündüz makyajınızdan gece makyajınıza kadar farklı kombinasyonlar kullanarak her çeşit makyaj yapılabilir. Renkler simli değil satin görünümlü ve hiç dökülme yapmıyor. Kendi aplikatörü her palette olduğu gibi klasik ve pek kullanışlı değil. Ben kendi fırçalarımı kullanarak uygulamayı tercih ediyorum.

Bu palet ile yaptığım makyajım ise böyle oldu:Tüm göz kapağıma açık pembe tonunu, dış kısmına en koyu olan moru, gözümün iç kısmına en açık beyaz rengini ve göz kapağımın tam ortasına biraz daha aydınlık olması için grimsi rengi kullandım.

Göz makyajımı tamamlamak için kullandığım diğer ürünler:MAC siyah göz kalemi.
NYC Sky Rise Maskara. Yazısı için buraya tıklayın.
Inglot 13P fırça.
Inglot 6SS fırça.