11 Eylül 2013 Çarşamba

Dudak Nemlendiricileri / İnceleme


Dudak nemlendiriciler kullandığım kozmetik ürünlerin arasında büyük bir yer alıyor çünkü cildim gibi dudaklarım da çok kuru. Devamlı nemlendirme ihtiyacı duyduğum için dışarıda çantamdan bile eksik etmiyorum, rujumu sürmeden önce mutlaka dudaklarımı nemlendiriyorum. Bu yüzden evde baş ucumda, banyomda ve dışarıda çantamda mutlaka bulundururum.

Burt's Bees:En favorim olan dudak nemlendiricisi. Hem baş ucumda hem çantamda kesilikle eksik olmuyor. Nane kokusu içerdiği için daha çok beğeniyorum. Sürünce dudakta yanma hissi veriyor ve bu etkisi bence çok hoş. Nemlendirme derecesi benim için ideal. Ayrıca ürünün doğal olması benim için önemli bir özellik. Ben Gratis'ten almıştım ve ikincisinde %50 indirim yakalamıştım. Ayrıca Boyner'lerde de satıldığını biliyorum.
Fiyatı: 12TL civarında


Pastel:Daha yeni edindiğim bir ürün, beni İnstagram'da takip edenler ilk aldığımda fotoğraflarını paylaşmamdan hatırlayacaktır. Çok çok çok bayıldığımı söyleyemem. Kutuyu ilk açtığımda beni etkileyen kokusu olmuştu fakat iyi yönde değil. Kokuyu neden sevemediğimi bilemiyorum belki başka renkte olanlar daha farklı ve güzel kokar. Aslında meyvemsi bir kokusu var ama beni biraz rahatsız etti, bence kokusu çok fazla ve ağır kokuyor. Ürün shea yağı içerdiğinden sürdüğümde dudaklarıma aslında iyi geliyor, eğer kokusuna alışırsam çok severek kullanacağımı biliyorum. Kutusunun tasarımı çok hoşuma gitti, özellikle minik fırçası dışarıda parmaklarınızı ürüne sokmadan dudaklarınıza uygulayabiliyorsunuz. Böylece mikroplarla daha az muhatap olmuş oluyorsunuz. Ayrıca dudağınıza hafif pembelik ve parlaklık katıyor.
Fiyatı: 10TL

Bath and Body Works:Resimde gördüğünüz şirin mi şirin olan dudak nemlendiricisi beni bu cazibesi ile kendimden aldı. Ve indirim dönemini yakaladığımda bunu almadan edemedim. Özellik ve nemlendirme olarak çok zayıf buldum, sadece  görüntüsüne kandım diyebilirim. Benim kuru dudaklarımda neredeyse hiç işe yaramıyor, belki daha az nemlendirme ihtiyacı olan dudaklarda işe yarayabilir. Eğer sırf ortasındaki kalp için bunu alacak olursanız alın ama nemlendiren bir ürün arıyorsanız kesinlikle tavsiye etmem.
Fiyat: hatırlamıyorum :)))

Nivea:Bu ürünü Burt's Bees nemlendiricisinden daha çok sevdiğim söylenemez. Bu yüzden bu ürünün yazısını bu postumda uzatmayacağım, daha önce bu ürün hakkında yazdığım yazıyı buradan okuyabilirsiniz.

Sevgiyle kalın...

10 yorum:

 1. Nivea'nın lip butter'ını ilk defa gördüm. Burt Bees'i çok çerak ediyorum. Benim elimde Watsons'ın ve Yves Rocher'in balmı var. Gerçi Watsons biraz sönük kalıyor. Yves Rocher bitince Burt'ı alacağım :))

  YanıtlaSil
 2. pastelin görüntüsü benimde hoşuma gitti. malum yaz bitiyor ufaktan dudak çatlamaları başlamadan kullanmaya başlamak gerek :)

  sevgiler.
  http://sebnemorhun.blogspot.com

  YanıtlaSil
 3. Yves Rocher'in balmını bende çok merak ediyorum. İyi mi o da??? :)

  YanıtlaSil
 4. Evet ben baya memnunum. Bi denemelisin :)

  YanıtlaSil
 5. denemek lazım cok guzel urunlermiş bende kuru cilt ve kuru dudaklardan muzdaripim:) gulegule kullan

  YanıtlaSil
 6. niveanın lip butterını ilk defa görüyorum denemek gerek :)

  YanıtlaSil
 7. Burt's Bees denemek istediklerimin başında geliyor. Hem bu hemde narlısı

  YanıtlaSil
 8. Narlısını bende denemek isterim :)

  YanıtlaSil
 9. şu pasteli bir türlü alıp deneyemedim blistex de benim isteğimi karşılamadı pastel denemek şart oldu..

  YanıtlaSil
 10. kalpli balm çok tatalı görünüyoor:) çekilişime de beklerim:) http://caglaaksu.blogspot.com/2013/09/cekilisim-vaaar.html

  YanıtlaSil