16 Ocak 2014 Perşembe

Garnier BB Krem / Özelikleri.

Son yıllarda BB kremler hem profesyonellerin hemde makyaj sevenlerin vazgeçilmez makyaj ürünleri arasına girmeyi başardı. Televizyonlarda, reklamlarda, Youtube da vesaire BB kremlerin cildimize ne kadar faydalı ve ne kadar muhteşem olduklarını bizlere anlata anlata bitiremediler.BB kremler fondötenler yerine gelen cilt kusurlarını örtücü bir ürün üstelik faydalı ve zararsız olarak yıllardır bizlere pazarlanıyor. Bana göre bu konu tartışılır kime göre faydalı kime göre değil. İçindeki zararlı maddeler ne olacak peki??? Ayrıca BB kremlerin iyi mi kötümü olduğunu araştırmaya başlayana kadar piyasaya CC hatta DD kremler çıktı bile. Bu durumda hangi birini tartışma konusu olarak sunalım? Firmalar piyasaya çoktan hakim olmuş ve BB kremlerin türevlerini çıkarmış bile, aralarında neredeyse fark yok. Aslında bu konuyu daha detaylı olarak farklı bir postumda yazmak istiyorum ve burada fazla uzatmadan incelediğimiz ürünün konusuna geçelim.Bir çoğumuz bu ürünleri bayıla bayıla kullanıyor bir çoğumuz da belki benim gibi bu kremleri hiç sevmedi. Ben sevmeyenlerdenim belkide cildime uyan bir BB krem hala bulamadığım içindir bilemiyorum. Açıkçası denediğim birkaç BB kremden sonra yeni bir tane almayı planlamıyorum.

Garnier BB kremin kutusundaki özelliklerini okuyunca bu ürün güzel olmalı diyerek almıştım. Tenim açık olduğundan en açık tonunu seçtim. Kremin kendisinin çok hoş bir kokusu var, sürdükten sonra bir süre cildinizde kalıyor. Fakat aldığım en açık ton bana yazın yanmış halime bile koyu gelir diyebilirim. Bu nasıl bir açık ton anlayışı anlayamadım. Bu BB kremle ilgili ilk olumsuzluğum oldu.Cildim kuru olduğundan normal fondöten veya BB krem bile olsa öncesinde mutlaka nemlendirici kremimi kullanıyorum. Bu krem de nemlendiricimi sürdüğüm halde cildimi inanılmaz kurutuyor hatta sürdükten birkaç saat sonra çene bölgesinde kabuklar oluşuyor ki BB kremlerin nemlendirme özelliği vardır... Ayrıca yüzüme sürer sürmez o kadar çok parlak duruyor ki ekstra matlaştırıcı pudra kullanmak zorunda kalıyorum, bu da hiç hoşuma gitmiyor. Cildime vermesi gereken doğallığı neresinde???

Bilemiyorum bir tek ben miyim bu kremden hiç hoşlanmayan veya aranızda benim gibi hisseden var mıdır bilemiyorum. Lütfen olumlu olumsuz yorumlarınızı yazın, başkalarının da bu konuda ne düşündüklerini bilmek istiyorum! :)

Not: Blogumdaki fikirler tamamen kendi fikirlerim olup kişiden kişiye kullanıma göre değişiklik gösterebilir.

Sevgilerimle...