18 Mart 2014 Salı

NYX Markasının İlk Ürün Deneyimim.NYX markası Türkiye pazarında henüz çok fazla yerini almadı. Sadece belli mağazalarda satılıyor ve ben İstanbul Rossman Metrocity mağazasında buldum. Standı oldukça büyüktü fakat maalesef yurtdışındaki esas standları kadar büyük değildi. Yine de birçok ürün seçeneği bulunuyordu.Aklımı karıştıran bir nokta var, bazı ürünlerin fiyatı uygun, ancak bazı ürünlerin fiyatı ise neredeyse lüks ürün fiyatları kadar yüksek. Hatırladığım kadarıyla pudraların fiyatı 70TL civarındaydı. Bu durumda NYX pudrasını alacağıma MAC almayı tercih ederim. ( Şahsi Fikrim.)

Benim aldığım ürünler arasında en çok merak ettiğim beyaz renkte Jumbo Pencil ve bir adet rujları oldu.

Yabancı beauty bloggerların abarta abarta anlattıkları o Jumbo Pencil abarttıkları kadar gerçekten varmış. İlk sürüşümde eyvah bu çok beyaz ve çok pigmentli ben bununla nasıl başa çıkacağım, nasıl kullanıcam dedim. Fakat o kadar güzel dağılıyor ki neredeyse hiç izi kalmıyor. Çok hafif ve kararında bir renk ortaya çıkıyor.Kaşımın altına ve gözümün iç kısmına sürüp dağıtmayı çok seviyorum, görüntüsü çok doğal ve hoş oluyor.Aldığım rujdan bu kadar memnun kaldığımı söyleyemeyeceğim. İlk olarak nude ruj hastası olarak tercih ettiğim yine bir nude ruj tonu oldu. Hoşuma gitmeyen özelliği, kokusu bana göre biraz tuhaf ve ağır. Bu tarz kokan rujlardan hoşlanmıyorum, bütün gün burnumun altında sevmediğim bir koku ile olmak beni rahatsız ediyor. Fakat koku benim için hiç farketmez her ruju rahatlıkla kullanabiliyorum diyorsanız kesinlikle tavsiye edebilirim. Hem uygun fiyatlı hemde süper pigmentli bir ruj. Kokusu olmasa en çok kullanacaklarımın arasında olurdu.

İlk NYX markası deneyimim hakkında düşüncelerim bunlar. Sizler neler kullandınız ve nelerden memnun kaldınız benimle mutlaka paylaşın. Diğer ürünler hakkında düşündüklerinizi merak ediyorum!

Sevgiye kalın...

2 yorum:

  1. Alt tarafı drugstore bir markanın TR' de fiyatlarının high end ürünlere yakın olmasına hala bir anlam veremedim =/ Yurtdışında ki fiyatlarıyla satılsa koşe koşa alırdım ama bu fiyata almam dediğin gibi onun yerine gider MAC alırım daha iyi =/

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Kesinlikle bende anlam veremiyorum. 3-5 Dolar olan ürünler bizde 50-70TL. Hatırladığım kadırıyle ruj ve kalem 20TL yi geçmiyor. Fakat daha fazlasını ben bu marka için harcamak istemem.. :)

      Sil