9 Şubat 2015 Pazartesi

Flormar Style Matic Eyeliner - Göz Kalemi NUDE S04Merhabalar,

Bugün, son zamanlarda Flormar markasından edindiğim ve bayılarak kullandığım Style Matic serisine ait S04 numaralı göz kaleminden bahsedeceğim.Yumuşacık ve kremsi yapısı Flormar markasına ait diğer göz ve dudak kalemelerine göre büyük bir fark yaratıyor. Mağazalarında elimde test ettiğim bu göz kalem çok hoşuma gitti. Öncellikle tabi ki yumuşacık förmülü ile dikkatimi çekti. Daha sonra elimden silmeye çalışınca hemen ve kolay kaybolmadığını farkettim. Bu durum bu kalemi o anda almam için yeterli bir sebep oldu. Özellikle bu tür bir göz kalemi peşinde olduğum anda Flormar da istediğimi bulabileceğimi hiç sanmıyordum. Gerçekten tatlı bir sürpriz oldu benim için.Elimde ürünü hissettiğim gibi gözümde de aynı şekilde hissediliyor. Yumuşacık ve kremsi olması gözüm iç kısmına sürerken kesinlikle çizmiyor, acıtmıyor ve zarar vermiyor. Sert göz kalemlerinde olduğu gibi gözümü kızartmıyor da. Yaklaşık 3-4 saat gözümden hiç bir yere kaybolmuyor, dayanıklılığı bir göz kalemine hele ki açık tonda bir göz kalemine göre çok çok iyi. Ayrıca, Style Matic kalemini açarken ürünün yarısını kalem tıraşta bırakacağım diye endişe etmiyorum çünkü döndürerek açılan bir mekanizmaya sahip.
Peki bu rengi gözümün hangi kısmına sürüyorum ve neden sorusuna bir cevap olarak söylemek isterim ki:

1. Nude / Pastel tonlarında göz kalemini gözün iç alt kısmına sürdüğümüzde göz daha büyük gözükür.

2. Uyuyamadığımızda veya yorgun olduğumuzda gözümüzün alt kapağın iç kısmı kızarabilir. Bu durumda Nude / Pastel tonlarında göz kalemini gözün iç alt kısmına sürdüğümüzde daha sağlıklı ve uykumuzu almış gözükürüz.

3. Gözümüzün sadece iç kısmına sürdüğümüzde bakışımız daha aydınlık bir görünüm kazanmış olur, hemde bazı bir birine yakın gözler birbirinden daha uzak görünür.

4. Nude / Pastel tonu beyaz göz kaleminden daha doğal duruyor.

Sevgilerimle...

Instagram: @makyajmanya
Facebook: makyaj.manya
Twitter: MakyajManya


8 yorum:

 1. Ben de ten rengi göz kalemi ararken Flormar'ın bu kalemlerine bakmıştım ama bana çok sert gelmişti. O zamanlar alternarif de olmadığından 3 kere gidip gelip denedim hepsinde de vazgeçtim. Formülünü değiştirmişler herhalde iyi olmuş.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yaaa, Flormarın diğer kalemlerine göre çok çok daha yumuşak tabi. Belki de formüllerini değiştirdiler dediğin gibi. Ama MAC kalemleri ile karşılaştıracak olursam aynı yumuşaklıta bile sayılır :)

   Sil
 2. Alınacaklar listeme ekledim, beyaz göz kalemim bitmek üzere hemen bunu deniyorum :)
  Sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mutlaka denemelisin, bakalim senin yorumlarin nasil olacak :)

   Sil
 3. fiyatını ve derden aldığını söyleyebilir misin?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhabalar, magazalarindan satin almistim. fiyati 13.90 tl yanlis hatirlamiyorsam. Online www.flormar.com.tr adreslerinden de satin alabilirsiniz. Sevgiler...

   Sil
  2. merhabalar, magazalarindan satin almistim. fiyati 13.90 tl yanlis hatirlamiyorsam. Online www.flormar.com.tr adreslerinden de satin alabilirsiniz. Sevgiler...

   Sil
 4. Bu renkte bir kalem ariyordum, belki buna da bir sans veriririm

  YanıtlaSil