18 Mayıs 2015 Pazartesi

Kakao Yağı NEDİR? Nasıl Çalışır? - LifeFlo PURE COCOA Butter

Merhabalar,

Bahar geldi geçiyor bile, ağır nemlendirici kremlerden daha hafif yapılara geçme zamanım geldi. Sizi bilmem ama benim cildim son derece kuru olduğundan sürekli olarak hem yüzüme hemde tüm cildime her gün mutlaka bol miktarda nemlendirici kullanmak zorunda kalıyorum. Kullanmadığımda cildim anında kuruyup çatlamaya başlıyor, ellerim kabuk bağlıyor. Abartıyorsun demeyin, bir seferinde krem kullanmayı reddettiğim dönemde ellerimin halini görmeliydiniz ki doktora görünmek zorunda kaldım. Doktorun yaptığı tedaviden sonra ellerime ve cildime en iyi şekilde bakmak için ellerimden geleni yapmaya çalışıyorum.Kış aylarında tabi ki daha yoğun ve zor emilen kremleri tercih ederken yaz aylarında tabi ki daha hafif şeyler tercih ediyorum. Cildim ne kadar kuru olsa da yazın ağır kremleri kaldıramıyorum ayrıca bu kadar da ihtiyaç olmuyor tabi. Bundan dolayı yeni keşfettim KAKAO YAĞINDAN sizlere bahsetmek istiyorum. Nerelerde kullanılıp, nerelere iyi geldiğini gelin beraber keşfedelim.

KAKAO YAĞI NEDİR? Kakao yağı bildiğim tüm çeşit çikolata yapımda kullanılıyor. Beyaz, Sütlü ve bazen siyah çikolata yapımda ana malzeme KAKAO YAĞIDIR. Aynı zamanda hem kokusundan dolayı hemde nemlendirici özelliğinden kozmetik yapımında önemli bir yer alıyor. Sabun yapımında, hamilelere özel çatlaklara karşıtı kremlerde ve nemlendirici kremlerde sıklıkla rastlayabildiğimiz bir madde.

KAKAO YAĞI NASIL ÇALIŞIR? Yüksek nemlendirici ve antioksidant özelliğine sahip olan bu yağ hem vücudumuza hemde cildimize sürdüğümüzde çok çabuk olmasa da oldukça hızlı emilip sürdüğümüz yerleri anında nemlendirir. Günlük olarak kullanılabilir. Aynı zamanda yanıklara da iyi geldiği söyleniyor. Dudak çatlaklarında ve dudakların nemlendirilmesinde rahatlıkla kullanılabilir. Ayrıca saçlarınızın parlaklığını arttırmak için de kullanılır.

Oda sıcaklığında donan KAKAO YAĞINI kullanmadan önce sıcak su dolu olan bir kapta veya fırında, mikrodalgada, şöminenin önünde, ısıtıcının önünde ve aklınıza neresi gelirse orada ısıtılması gerekir. Isıtıldığında akışkan bir yağ yapısını alacaktır. Böylece kullanımı daha rahatlığı olacaktır. :)

Oda sıcaklığında donmuş hali


Isıtılmış hali

Mis gibi kokan KAKAO YAĞINI yememek için kendinizi zor tutacaksınız. Umarım bugünkü konumuzu beğenmişsinizdir... :)


%100 Organik ve saf KAKAO YAĞINI bulabileceğiniz internet adresi:


http://www.yasamdukkani.com.tr/


Sevilerimle...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder