9 Kasım 2015 Pazartesi

MAC Runway Hit GoldenRose Velvet Matte 26'ya Karşı :)Merhabalar,Bugünkü yazımda MAC ve GoldenRose markalarına ait iki ruj karşılaştırmak istiyorum. İkisini de farklı zamanlarda ve renklerinin benzemeyeceğini düşünürek aldım. Fakat kullanım sırasında ikisinin de birbirine son derece benzediğini fark ettim. Bundan dolayı blogumda mutlaka paylaşmalıyım diye düşündüm.

Benzerliklerinden başlayalım mı?


  • Öncelikle söylememe bile gerek yoktur, renkleri birbirine çok çok yakın sadece GR 26 az daha koyu. Fakat bu koyuluk benim dudaklarımda kesinlikle fark edilmiyor. İkisini ayrı ayrı sürdüğümde kimse farkını anlamıyor ben dahil. :)
  • İkisi de mat, bu yüzden kalıcılıkları daha uzun sürüyor.
  • İkisi de mat olduklarından dudaklarda kuruma yapıyor. 


Peki Farkları?

  • Dediğim gibi ikisi de mat fakat GR Velvet Matte rujlarına sanırım daha fazla nemlendirici özelliği katıyorlar çünkü MAC Runway Hit kadar dudakları kurutmuyor. Dudaklarda GR ruju taşımam kesinlikle daha konforlu oluyor.
  • Mat olduklarından kalıcılıkları parlak rujlara göre daha fazla tabi. Fakat inanması zor ama GR 26 kesinlikle dudaklarda daha uzun kalıyor. 
  • GR 26 rengini ilk sürdüğümde kendisini hemen belli ediyor ve ikinci bir kat sürmesem de oluyor. Ancak MAC Runway Hit ruju kendini bir kaç katta ancak belli ediyor.

Bu rujlardan birini almayı düşündüyseniz, GR almanızı tavsiye ederim. Hem bütçeyi fazla sarsmayan cinsten hemde rengi size uygun olmazsa kenara atıldığında üzülmezsiniz. :)

Sevgilerimle...

Sosyal Medyalarım

Instagram: @makyajmanya
Facebook: MakyajManya
Twitter: makyajmanyaHiç yorum yok:

Yorum Gönder