VALİMİZ GÖKMEN ÇİÇEK AKDAĞIN YENİ YOLUNU İNCELEDİ

Afyonkarahisar Valimiz Sayın Gökmen Çiçek, Belediye Başkanımız Mustafa Çöl, Kaymakamımız Eflatun Can Tortop, İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, İl Hususi İdare Genel Sekteri Murat Toy, protokol üyeleri ve basın görevlileriyle beraber Akdağ Doğa Parkına yapılacak olan yeni yolu inceleyerek yetkililerden bilgiler aldılar.

Yeni yolun yapıldığı alanı inceleyen Vali Gökmen Çiçek, burada yapmış olduğu açıklamada; “Akdağ Doğa Parkımız artık ülkemizin her yerinde adını duyuran ve Sandıklı Belediyesi Başkanımız Mustafa Çöl’ün gayretleri sonucu popüler bir yer haline gelmiştir. Bu sebeple yurttaşlarımızın Akdağ Doğa Parkı’na daha konforlu bir yoldan ulaşmalarını sağlamak için tarafımıza Başkan Mustafa Çöl tarafınca bir proje iletildi.

Bizlerde bu mevzuyu inceleyerek 27 tane virajın bu yolla 6’ya düşeceğini, %12 eğimi olan eski yolun yeni yolla beraber %6’lar seviyesine düşeceğini, 4 metreye genişliğe düşen eski yolun, yeni yapılacak olan yolla beraber 7 metreye genişliğe çıkacağını ve %50 vakit tasarrufu sağlayacağı benzer biçimde sebeplerden dolayı Sandıklı Belediyesi ve İl Hususi İdaremiz ile beraber yeni yolun yapımına başladık.

Ben bu bağlamda Sandıklı Belediye Başkanımız Mustafa Çöl’e, Kaymakam Eflatun Can Tortop’a, İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban’a, İl Hususi İdaresi Genel Sekreteri Murat Toy’a, ve alın teri dökenlere teşekkür ediyorum” İfadelerine yer verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir